Przeszklenia

Wkłady szybowe

Szyby ciepłochronne
Szyby ciepłochronne jednokomorowe

Stosowanie szyb ciepłochronnych jest następstwem nieustającego postępu technicznego oraz dążeniem współczesnego budownictwa do zminimalizowania zapotrzebowania na ogrzewanie, a właściwa izolacyjność budynków odgrywa coraz większą rolę. Nowoczesne zarządzanie energią polega przede wszystkim na zmniejszaniu strat energii oraz kontrolowanym wykorzystywaniu darmowej energii słonecznej.
Szyby ciepłochronne produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, które wytwarzane jest w procesie "off line" tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną szkła float. Wartość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szyba jednokomorowa zbudowana z tego typu szkła pozwala na osiągnięcie znakomitych parametrów: wysokiej przepuszczalność światła dziennego, maksymalnie niskiego współczynnika przenikalności cieplnej U, najwyższej przejrzystości, neutralności kolorów oraz optymalnej przepuszczalności energii (szyba z wypełnioną gazem szlachetnym przestrzenią międzyszybową (argon) osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,0 [W/(m2 K)].

Szyby dźwiękochłonne

Mieszkając w głośnym mieście warto zainwestować w ochronę przed hałasem. Szyby dźwiękochłonne w oknach są jednym ze sposobów radzenia sobie ze zgiełkiem ulic, odgłosami jadących pociągów, samochodów, samolotów, bawiących się dzieci itd.
Własności akustyczne okna, jego zdolność do tłumienia hałasu, mają istotny wpływ na kształtowanie się właściwych, komfortowych warunków dla osób przebywających w danych budynkach. Ważnym elementem na drodze poprawy izolacyjności akustycznej okna jest dobór odpowiedniego oszklenia. Miarą właściwości akustycznych szyb zespolonych jest ważony wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw. Wyznacza się go badawczo w akredytowanych laboratoriach akustycznych w zgodzie ze stosownymi normami określając tłumienie dla poszczególnych pasm widma od 100 do 3150 Hz. Stosowane w budownictwie szyby zespolone mogą osiągać izolacyjność akustyczną Rw>50dB.
Wypełnienie przestrzeni międzyszybowej argonem nie wpływa na własności akustyczne szyby. Sposób instalacji szyby nie zmienia izolacji dźwiękowej, np. w zestawie 44.4/16/4 szyba klejona (antywłamaniowa) może być zainstalowana zarówno jako zewnętrzna, jak i wewnętrzna.
Szyby dźwiękochłonne mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach stolarki. Użycie konkretnej szyby jest uzależnione od charakteru hałasu, który ma być wytłumiony. Inną szybę stosuje się np. do wytłumienia dźwięków wolno jadącego pociągu, inną do wytłumienia dźwięków ruchu ulicznego, i jeszcze inną do przeszkleń elewacyjnych oraz w okna budynków lub mieszkań położonych na obszarach o dużym natężeniu hałasu (ulice handlowe, drogi szybkiego ruchu, okolica dworców, lotnisk itd.) i szczególnie zagrożonych aktami wandalizmu.

Szyby przeciwsłoneczne

Szyby przeciwsłoneczne
Od wielu lat projektanci budynków poszukują nowych materiałów do wykonywania elewacji, a w dzisiejszej architekturze szkło znalazło zastosowanie na szeroką skalę. Domy, biura, budynki użyteczności publicznej przepełnione są światłem, ale wysoki stopień przezroczystości szkła może prowadzić do przegrzewania pomieszczeń i wysokiej przepuszczalności promieni UV.
Aby do tego nie dopuścić architekci potrzebują nowoczesnych rozwiązań w zakresie szyb montowanych w elewacjach, a odpowiedzią na te postulaty stały się szyby przeciwsłoneczne Effector Sun Effect. W szybach tych wykorzystywane są szkła produkowane w procesie napylania warstw metali lub tlenków metali, co pozwala na uzyskanie ultra cienkiej powłoki nadającej jednolity wygląd i najwyższą jakość optyczną.
Ze względu na wygląd, sposób wytwarzania oraz wpływ na redukcję promieniowania słonecznego szkła przeciwsłoneczne dzielone są na trzy grupy: absorpcyjne, refleksyjne i selektywne.

Szyby laminowane

Szyby laminowane
Szyby laminowane – to szyby, które w zależności od budowy zapewniają różne funkcje – chronią przed włamaniem, ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła w przypadku ich rozbicia oraz ryzyko wypadnięcia, a ze względu na to, że standardowo szyba, która zapewnia funkcję ochronną jest grubsza od drugiej szyby w zestawie oraz zawiera folie PVB mające pewne właściwości tłumienne, szyby charakteryzują się lepszymi parametrami ochrony przed hałasem. Laminat filtruje również większość promieni UV, co pozwala na maksymalną ochronę wszelkich elementów narażonych na oddziaływanie promieni słonecznych.
Do zespolenia szyb stosuje się szkło laminowane (norma PN-EN ISO 12543-1,2,3,4,5,6 „Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe”), które składa się z dwóch lub więcej tafli połączonych ze sobą za pomocą jednej lub wielu folii PVB (poli-winylo-butyralowej). Proces ten odbywa się w autoklawie w temperaturze około 115°C i pod ciśnieniem około 10 at. Wcześniej podczas przygotowania tafli do klejenia należy odpompować powietrze z przestrzeni międzyszybowej, w której znajduje się już folia PVB.

Ornamenty

Atlantic
Chinchilla biała
Crepi
Delta biała
Kathedral
Kora biała
Kura biała
Mastercare
Niagara
Kolorystyka i kształt przedstawionych przeszkleń może różnić się od rzeczywistych wzorów.

Szprosy

Złoto 8mm
Biały 18 mm
Biały 26 mm
Biały 45 mm
Jasny dąb 18 mm
Jasny dąb 26 mm
Złoty dąb 18 mm
Złoty dąb 26 mm
Orzech 18 mm
Orzech 26 mm
Dąb bagienny 18 mm
Dąb bagienny 26 mm
Mahoń 18 mm
Mahoń 26 mm
Kolorystyka i kształt przedstawionych szprosów może różnić się od rzeczywistych wzorów.


Dokumentacja techniczna